گروه صنعتی آریا سهند تبریز، در مساحتی به وسعت ۴۰ هزار متر مربع در شهرک صنعتی آخولا به عنوان یکی از شرکت‌های وابسته به هلدینگ حمل‌کاری در سال ۱۳۹۵ با بهره‌گیری از توان فنی و علمی کارشناسان داخلی و با هدف تولید انواع لوله‌، پروفیل و قوطی وهمچنین تولید انواع لوله‌های استیل آغاز به کار کرده است .  امکان ایجاد این کارخانه پس از چند دهه فعالیت در حوزه صادرات و واردات انواع آهن آلات و ورق فلزی و ساخت سوله  و سازه های آهنی عظیمِ کارخانه های متعدد در ایران فراهم شده و در فازهای توسعه‌ای ادامه خواهد داشت.

ظرفیت تولید ماهیانه کارخانه  معادل ۶۰۰۰ تن در ماه است که در فازهای پیش رو تا ۱۲۰۰۰ تن قابل افزایش خواهد بود  . با دستیابی به این سقف تولید بیش از ۱۲۰۰۰۰ تن در سال در این کارخانه محصول تولید خواهد شد که در نوع خود عدد بی نظیری است .

تولید باکیفیت انواع لوله، پروفیل و قوطی در داخل کشور باعث خواهد شد تا صنعتگران داخلی با اطمینان از کیفیت محصولات تولید داخل درصدد رقابت با تولیدکنندگان خارجی برآیند . در گذشته عدم امکان تامین مواد لازم برای تولید محصولات مرغوب در صنایع مبل سازی ،کابینت سازی ، ساختمان و  تجهیزات تزیینی همچون لوستر و ابزارهای دکوراتیو داخلی  باعث می شد تا محصولات خارجی، زیباتر و مستحکم تر به نظر آیند .

با شناسایی این نقطه ضعف و تامین این زیرساخت مهم و تاثیرگذار توسط متخصصان داخلی گروه صنعتی آریا سهند تبریز ، تولیدکنندگان داخلی با دسترسی مناسب و قیمت رقابتی با رقبای خارجی توانسته اند هم محصول با کیفیت عالی تولید کنند و هم در رقابت با محصول خارجی از مزیت های بیشتری برخوردار شوند .

در دوران تحریم های ناجوانمردانه کشورهای غربی و آمریکا ، شرکت آریا سهند تبریزعلاوه بر اشتغالزایی و تولید محصول با کیفیت مورد نیاز بازاردر داخل کشور، موفق شده است بر توانمندی تولید کنندگان داخلی در بسیاری از زمینه های صنعت کشورمان بیفزاید و از واردات بی رویه ی محصول نهایی نیز بکاهد که ارزش افزوده این کار قابل محاسبه و ارزش گذاری نیست .

همچنین آنچه محصولات این شرکت را با دیگر محصولات بازار متمایز می کند ، بهره گیری از مواد اولیه مرغوب ، فضای فیزیکی متناسب، تجهیزات مدرن ، دقیق و پیشرفته و به کارگیری نیروم متخصص، جوان و کارآمد است .

این کارخانه درفاز اول خود با بکارگیری بیش از۱۲۰  نفر نیروی انسانی کارآمد و متخصص ، سهم قابل توجهی در اشتغال زایی داشته و با بهره برداری از فاز های توسعه ای خود تعداد نیروی انسانی در بخش ها ی اداری و فنی را  به بیش از ۳۰۰ نفر خواهد رساند .

شرکت فولاد آریا سهند تبریزدر طول مدت فعالیت خود علاوه بر توجه به نیاز بازارهای داخلی، تلاش در جهت صادرات و تامین نیاز بازار کشورهای همسایه و همچنین ارزآوری هر چه بیشتر را  از اصلی‌ترین اهداف خود قرار داده است .